05 Şubat 2012

PATRONSUZ BİR HAYAT İSTİYORUM!!!


Burdan sevgili patronlarım T.Y ve M.Gye sesleniyorum ki bütün patronlar maldır ve birincilik madalyası sizde.
2 yıldır aynı iş yerinde çalışıyorum ve 2tane birbirinden tamamen ayrı kişiliklerde patronlarım var birinin ak dediğine öteki kara demesse bizim mağazada işler düzgün gitmez gibi hisseder olduk.
Şans kapıyı kırdı ben zorunlu 1 yılın sonunda mağaza müdürü oldum allahım ben bir sevin bir havalarda ohh diyorum yaa nasıl oldu nasıl bütün işler yolunda gittide bu böyle oldu bak sabrettim emeklerimin karşılığını aldım sonunda bi tarafım kalkık tabi yavaştanda bu böyle 1 2 ay gitti meğer olayın karmaşıklığı görkeminde gizliymiş bizim her konuda anlaşamayan sevgili patronlarımız bütün işleri benim üzerime yıkma konusunda hemfikir oldular ve çok kısa bi süredede ne gelir ne arayıp sorar oldular. tabi günlük rutin azarlanma laf sokma telefonlarını saymazsak bide gelip kasa nakitlerini topladıkları günleri.
saçmalıklar diz boyu hergün biri bir diğerini kovalıyo bunlar tuttular mağaza deposu 2tanede köpek aldılar evet yaptılar kıyafet mağazasının deposunda köpek bakmaya karar verdiler ama köpeklerin mamalarını biz veriyoruz odalarını biz temizliyoruz işiyolar sıçıyolar kusuyolar hepsini temizlemek ZORUNDAYIZ temizlemedin mi mağazaya zaten kokudan girilmiyo ve bir azar telefonuda onun için alıyorum.onada eyvallah dedik hadi bunlar birinci mağazayı oturtamadan bide kalkıp ikinci mağazamızı açtılar benide alıp onun başına koydular ben öyle ikisinin arasında bir sağa bir sola savruluyorum sorumluluk çıktımı benim iki katına birine gidiyorum diğerinde bi aksaklık oluyo hadi bir çemkirme diğerine gidiyorum hop arkamdan bi olay oluyo yine bi çemkirme canımdan bezdim sadece ben mi bütün personel aynı şekilde asgari ücret veriyorsam ananızıda bellerim ağzınızı açamazsınız diyo üstün köylü bizim büyük patron T.Y. hele ben bir aylık rapordayken bunları iyice bi sindirmiş.M.G.de sürekli laf sokma derdinde(bana). eminim rüyalarında bile beni görüyodur bu mal.
 Neyse ben geldim maaş günü geldi bizim patronlar ne arıyo ne uğruyo o çemkiren bağıran adamlar gitti sessiz yer yarıldıda yerin dibine girdi tipler geldi nakitleri bile başkalarından istiyolar artık günler günleri kovaladı bu durum böyle sürdü gitti bu haftaki yoğun kar nedeniyle bizim avm 2 gün tatil edildi 1günde erken kapandı sen bizim bunu duyan T.Y bi aslan kesil bi es bi gürle bizim diğer mağazadaki te erkek personelimize ben ona böcek diyim çemkir ''çok mu mutlusunuz şimdi böyle olması iyi mi'' diye. bizim böcek şoklarda beni aradı ben artık okadar alışmışım ki duruma bana yaptıklarında aynı şeyidüzgün bi cevap otutturup kapatıyorum telefonu yada gülüp geçiyorum artık benden çekinir olan T.Yde beni arayamıyo olan bizim böceğe oluyo. dedim bak böcek bu adamlar böyle yavrum takmıcaksın bilmem ne 2gün üst üste yaşandı aynı olay ve geldi çattı bugün bzim maaşların üstünden tam 15   gün geçti bugün verilmesi gerekenlerde yine yalan oldu ve ve T.Y. sabah sabah yaptı yapacağını yine bizim böceği arayıp ''shiftle ilgili esmer şekerle konuşucam siz geçen hafta çok yattınız bu hafta shifti falan unutun'' demiş. ben öglen işe bi gittim herkesin surat yerlerde.
SAYIN T.Y. BURDAN SİZE SESLENİYORUM 
 birincisi : Siz önce bizim maaşları bi verinde sonra konuşun.
 ikincisi: sizden isletmeci falan bi sikim olmazo mağazaların hepside batar
 üçüncüsüde: biz cuma günü mağazayı öglen 1de açtık ve sizin bundan haberiniz bile yok:). (mağaza 10da açılmalıydı)


 VE PERSONELİN DURUMLA İLGİLİ ÇÖZÜM ÖNERİLERİ:
1-toplu istifa edelim(en masumlarından biri)
2-köpeklerini 1 hafta aç bırakalım onları çükünü yesin(biraz vahşileşiyoruz)
3-mağazayı kundaklıyalım aq(mağazaların sigorta zamanları geçti)
4-bu mağazada grev vardır yazdıralım kapılara ve onları bütün avm ve müşterilere rezil edelim(çekip vursak daha az zarar vermiş oluruz). ALLAH HEPİMİZİN SONUNU HAYRETSİN!!!!!!!!

6 yorum:

Dönence dedi ki...

İş yerinizde ilk kim isyan bayrağını açacak merak ediyorum..
Bide mağazada köpekmi olur Kasap dükkanımı orası?..
Neyse Allah sabır versin...

arya in neverland dedi ki...

oooff bide salyaları malyaları akıyo :P siz sevmesenizde ben king'e bayılıom leeennn bende alcam kendime homur homur gezsin dursun ama evim olmadığı için sizde bakçam esmer şekerim:P

EsmerŞeker dedi ki...

hehe annem varya bütün evi karantinaya alır 1gun kalsın o hayvan bizde geri kalan 364gün temizlik yapar:):) king çok pis kokuo ama:S

Hayat'ın Kendisi dedi ki...

hepimizin başında uyuz patronlar var, tüm patronlara ölüm...

raskolnikow dedi ki...

zor iş...

yağmurun dünyası dedi ki...

bende patronsuz hayat istiyorum...